close
تبلیغات در اینترنت
دیه جان‌باختگان فاجعه منا را چه کسی پرداخت می‌کند؟
loading...

فید سرا

به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، فاجعه منا در تاریخ در تاریخ ۲ مهر ۱۳۹۴ اتفاق افتاد که خانواده‌های مسلمان در کشورهای مختلف را عزدار کرد، این درحالی بود که خانواده‌ها منتظر عزیزان‌شان از یک امر اسلامی بودند. هیچ کاری نمی‌تواند داغ خانواده‌های جان‌باختگان را کم کند اما در پی این حادثه برای التیام دل حداقلی این عزیزان باید کارهایی هر چند اندک را انجام داد، پرداخت دیه می‌تواند یکی از این کارها باشد، اما هنوز مشخص نشده که کدام سازمان و یا کشوری قصد دارد،…

دیه جان‌باختگان فاجعه منا را چه کسی پرداخت می‌کند؟

AMINSA بازدید : 46 چهارشنبه 22 مهر 1394 : 21:50 نظرات ()
به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، فاجعه منا در تاریخ در تاریخ ۲ مهر ۱۳۹۴ اتفاق افتاد که خانواده‌های مسلمان در کشورهای مختلف را عزدار کرد، این درحالی بود که خانواده‌ها منتظر عزیزان‌شان از یک امر اسلامی بودند.
هیچ کاری نمی‌تواند داغ خانواده‌های جان‌باختگان را کم کند اما در پی این حادثه برای التیام دل حداقلی این عزیزان باید کارهایی هر چند اندک را انجام داد، پرداخت دیه می‌تواند یکی از این کارها باشد، اما هنوز مشخص نشده که کدام سازمان و یا کشوری قصد دارد، دیه جان‌باختگان را پرداخت کند.
برخی های معتقدند با توجه به همکاری شرکت‌های بیمه‌های داخلی با سازمان حج و زیارت، آنها باید به وظیفه خودشان در خصوص بیمه مسافران حج عمل کنند و در این راستا کوتاهی نکند و تمام حق و حقوق بازماندگان افراد جان باخته و مصدوم شده را بپردازد.
همچنین می‌گویند خسارات وارده به این خانواده‌ها به مثابه یک فاجعه جهانی و بسیار متفاوت از یک شرایط عادی است، بنابراین انتظار می رود شرکت‌های بیمه داخلی و بین المللی تلاش هایی را داشته باشند تا این خانواده ها از حداکثر حق و حقوق بیمه‌ای برخوردار شوند.
آیت‌الله جوادی آملی: عربستان باید به بازماندگان حجاج جانباخته دیه شبه عمد پرداخت کند‌
آیت‌الله عبدالله جوادی آملی با بیان اینکه کعبه به عنوان قبله مسلمانان جهان در اسارت آل سعود است، به واقعه منا اشاره و تصریح کرد: حجاج خانه خدا در منا شهادت‌گونه جان دادند و عربستان باید به بازماندگان حجاجی که در این فاجعه دعوت حق را لبیک گفتند دیه شبه عمد پرداخت کند.
دولت یکی از نهاد‌ها است که می‌تواند دیه جان‌باختگان فاجعه منا را بپردازد اما با اظهارات محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت مشخص است که هنوز تصمیمی در این رابطه گرفته نشده است، باید منتظر ماند تا واکنش دولت نسبت به این فاجعه غمبار را دید. 
نوبخت: از همه حقوق تضییع شده حجاج به نحو شایسته‌ای دفاع خواهیم کرد
تا همین امروز دولت ایران نشان داده که این موضوع را پیگیری می‌کند و این پیگیری استمرار خواهد داشت و از همه حقوق تضییع شده حجاج به نحو شایسته‌ای دفاع خواهیم کرد و هر کمکی که از دست دولت برمی‌آید وظیفه دارد نسبت به ملت خود و به خصوص خانواده قربانیان حادثه غم انگیز منا انجام دهد. 
بیمه ایران: غرامت 55 میلیونی جان باختگان مکه پرداخت می شود
مدیر بیمه های اشخاص بیمه ایران از جبران غرامت فوت و هزینه های درمانی حادثه دیدگان حج امسال خبر داده است، گفت: غرامت فوت جان باختگان درمجموع 55 میلیون تومان است که به محض تکمیل پرونده فوت شدگان در وجه بازماندگان پرداخت خواهد شد.
بهروز ناظمی افزود: البته با توافقی که با مسوولان سازمان حج و زیارت به عمل آمده قسمتی از این غرامت به منظور برگزاری مراسم تشییع، تدفین و یادبود از طریق سازمان حج و زیارت در اختیار بازماندگان قرار خواهد گرفت تا با مشکل روبه رو نشوند.
عربستان به چه میزان دیه پرداخت می‌کند؟
پرداخت دیه از سوی دولت عربستان با ضد و نقیض مواجه است، به صورتی که برخی های می‌گویند "ملک سلمان"، پادشاه عربستان رسما دستور داده به خانواده هر یک از افرادی که بر اثر حادثه سقوط جرثقیل فوت شدند و یا از معلولیت دائم رنج می‌برند، مبلغ یک میلیون ریال عربستان (معادل 910 میلیون تومان) غرامت پرداخت شود!
تعیین این میزان دیه برای افراد حادثه دیده در حادثه مسجدالحرام نیز در نظر گرفته شده اما این در حالیکه روزنامه الحیات به نقل از کارشناسان حداکثر مبلغ دیه را 300 هزار ریال عربستان اعلام کرده بود. در برخی خبرها می‌بینیم که تامین اجتماعی عربستان اعلام کرده برای هر فرد حادثه دیده در سقوط جرثقیل 32 میلیون ریال سعودی در نظر گرفته شده است که این مقدار با ادعای پادشاه عربستان در تناقض است. 
دولت عربستان باید دیه جان‌باختگان منا را پرداخت کند
محمد شهیدی کارشناس حقوق بین الملل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ،‌در رابطه با پرداخت دیه جان باختگان منا اظهار داشت: دولتی که در زمینه حفظ جان اتباع ایرانی قصور کرده است وظیفه دارد جبران خسارت به عمل آورد.
وی با اشاره به اینکه جبران خسارت در وهله اول برعهده دولت عربستان است، گفت: این اصل پذیرفته شده در حقوق بین‌الملل و حقوق مدنی داخلی کشور است.
شهیدی در ادامه گفت: فرد و یا نهادی که قصور کرده و باعث کشته شدن افرادی شده است، بعنوان خون‌بها موظف است دیه این افراد را بپردازد.
این کارشناس حقوق بین الملل در رابطه با پرداخت دیه جان‌باختگان منی در عرصه بین‌الملل بیان کرد: این موضوع قابل تطبیق است و اگر بخواهیم با حسن نیت برخورد کنیم، حادثه منا شبه عمد بوده است و برای دولت عربستان پرداخت خون‌بهای لازم واجب می‌شود.
وی با بیان اینکه برای پرداخت دیه جان باختگان از لحاظ حقوق بین‌الملل مقدار مشخصی در نظر گرفته نشده است، ادامه داد: قوانین  داخلی ما نشات گرفته از قوانین اسلامی است و میزان آن براساس قوانین فقهی تعیین شده اما در حقوق بین‌الملل بالاتر از موازین داخلی کشور در نظر گرفته شده است.
شهیدی با اشاره به اینکه پرداخت باید به گونه‌ای صورت گیرد که ضرر و زیان وارد شده جبران و به شرایط قبل از ورود ضرر برگردد، گفت: میزان پرداخت دیه بستگی به توافق دو طرف دارد.
این کارشناس حقوق بین الملل اظهار داشت: با توجه به اصل بازگرداندن به وضعیت قبل دو مبحث را مطرح می‌کند، یکی از مباحث این است که  جانباختگان عامدانه کشته شده باشند و با طرح و برنامه‌ریزی انجام شده باشد و اگر این ثابت شود فراتر از بحث دیه می‌رود و مباحث کیفری مطرح می‌شود.

وی درپایان خاطر نشان کرد: این حادثه با قصور نیروهای عربستانی صورت گرفته و عامدانه نبوده است، کوتاهی‌هایی از سوی ماموران عربستانی در رابطه با مدیریت امور حج موجب وقوع این حادثه شده است. باید برای هر جان‌باخته دیه یک فرد کامل را پرداخت کنند و براساس مباحث به روز شده باشد.

بهترین شیوه برای پرداخت دیه جان‌باختگان منا، روش دیپلماتیک است

همچنین توکل حبیب‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در رابطه با پرداخت دیه جان‌باختگان فاجعه منا اظهار داشت: متاسفانه شنیده‌ام سازمان حج و زیارت در هنگام بیمه‌ کردن حجاج مبلغ کمتری نسبت به دیه کاملی که هر ساله قوه قضائیه اعلام می کند گرفته است.

وی در ادامه افزود: حداکثر 55 میلیون تومان دیه شامل حال بازماندگان جان‌باختگان حادثه منا می‌شود اما این در حالی است که دیه فرد براساس میزانی که امسال اعلام شده حدود 150 میلیون تومان است.

حبیب‌زاده با اشاره به اینکه شرکت‌های بیمه مبلغ بالاتری را زیر بار نخواهند رفت مگر اینکه از طرف دولت راه دیگری اندیشیده شود، گفت: دولت عربستان مدعی شده کمیته حقیقت‌یابی برای بررسی حادثه تشکیل داده است.

این کارشناس حقوق بین‌الملل با تاکید بر اینکه از ایران و کشورهای دیگر در این کمیته حضور ندارند و تا مشخص شدن علت حادثه باید صبر کرد،‌ افزود: نظارتی از طرف دیگر کشورها بر این کمیته اعمال نمی شود از این رو مشخص نیست کمیته حقیقت‌یاب عربستان چه نتیجه‌ای خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه وضعیت پرداخت غرامت تاکنون مشخص نشده است، گفت: باید دید عربستان قبول مسئولیت می‌کند و دولت عربستان و کمیته حقیقت‌یاب چه گزارشی خواهد داد و همچنین دولت عربستان چه موضع گیری به دنبال آن اتخاذ خواهد کرد.

حبیب‌زاده با اشاره به اینکه نمی توان دیه جان‌باختگان منا را در مراجع قضائی بین‌المللی تعیین کرد، تاکید کرد: بهترین شیوه برای حل این موضوع دیپلماتیک است در این راستا دولت باید با استفاده از قدرت دیپلماسی و هماهنگی با کشورهای آسیب‌دیده دیگر و همچنین فشار دیپلماتیک بر عربستان موضوع را تا حدودی پیش ببرد و عربستان را به قبول مسئولیت این حادثه وادار کند.

اگرچه پرداخت دیه جان باختگان فاجعه منا دردی از آلام خانواده ها ی جانباختگان و افراد آسیب دیده کم نمی کند اما همچنان احقاق حقوق این عزیزان یک مطالبه جدی همگانی است که البته بخش کوچکی از آن می تواند پرداخت شدن دیه جانباختگان و آسیب دیدگان این فاجعه باشد.

دیه جان‌باختگان فاجعه منا را چه کسی پرداخت می‌کند؟

www.yjc.ir › سیاسیسایر حوزه‌ها
Translate this page
10 hours ago - نهادها و سازمان‌هایی در کشور و جهان می‌توانند دیه جان‌باختگان فاجعه منا را پرداخت کنند، البته این حداقل کاری است که در پی این واقعه می‌توان انجام داد.

دیه جان‌باختگان فاجعه منا را چه کسی پرداخت می‌کند؟ - شهرخبر

www.shahrekhabar.com/analysis/1444744980596672
Translate this page
افکار نیوز : دیه جان‌باختگان فاجعه منا را چه کسی پرداخت می‌کند؟

دیه جان‌باختگان فاجعه منا را چه کسی پرداخت می‌کند؟ - صد خبر

sadkhabar.ir/.../دیه-جان‌باختگان-فاجعه-منا-را-چه-کسی-...
Translate this page
9 hours ago - نهادها و سازمان‌هایی در کشور و جهان می‌توانند دیه جان‌باختگان فاجعه منا را پرداخت کنند، البته این حداقل کاری است که در پی این واقعه می‌توان انجام داد.

دیه جان باختگان فاجعه منا را چه کسی پرداخت می کند؟ | نهادها - قطره

www.ghatreh.com/.../دیه-جان-باختگان-فاجعه-منا-کسی...
Translate this page
7 hours ago - نهادها و سازمان هایی در کشور و جهان می توانند دیه جان باختگان فاجعه منا را پرداخت کنند، البته این حداقل کاری اس.

دیه جان باختگان فاجعه منا را چه کسی پرداخت می کند؟ - باشگاه ...

khabarfarsi.com/n/14525122 - Translate this page
10 hours ago - به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، فاجعه منا در تاریخ در تاریخ 2 مهر 1394 اتفاق افتاد که خانواده های مسلمان در کشورهای مختلف را ...

دیه جان‌باختگان فاجعه منا را چه کسی پرداخت می‌کند؟ بعد از ظهر ...

khabarche.ir/.../دیه-جان-باختگان-فاجعه-منا-را-چه-کسی...
Translate this page
10 hours ago - نهادها و سازمان‌هایی در کشور و جهان می‌توانند دیه جان‌باختگان فاجعه منا را پرداخت کنند، البته این حداقل کاری است که در پی این واقعه می‌توان انجام داد.

دیه جان باختگان فاجعه منا را چه کسی پرداخت می کند؟ - News

monitor.shafaqna.com/FA/IR/2225035
Translate this page
7 hours ago - دیه جان باختگان فاجعه منا را چه کسی پرداخت می کند؟ ... اسدی: هر فردی ادعایی می کند باید حرفش را ثابت کند. - قطره ...

یوز - آخرین اخبار قربانیان فاجعه منا

yooz.ir/news/?...قربانیان%20فاجعه%20منا
Translate this page
دیه جان‌باختگان فاجعه منا را چه کسی پرداخت می‌کند؟ نهادها و سازمان‌هایی در کشور و جهان می‌توانند دیه جان‌باختگان فاجعه منا را پرداخت کنند، البته این حداقل کاری است که در ...

اجتماعی - دیه جان‌باختگان فاجعه منا را چه کسی پرداخت می‌کند؟

nashrkhabar.com/.../دیه_جان‌باختگان_فاجعه_منا_را_چه...
Translate this page
چهارشنبه, ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - Wednesday, 14 October 2015. منابع. قيمت سکه. قيمت خودرو. آب و هوا. صفحـه اول · سیاسی · اقتصادی · بین الملل · ورزشی · اجتماعی · فرهنگی.

دیه جان‌باختگان فاجعه منا را چه کسی پرداخت می‌کند؟ | آخرین ...

news.rayacenter.ir/.../دیه%20جان‌باختگان%20فاجعه%2...
Translate this page

دیه جان‌باختگان فاجعه منا را چه کسی پرداخت می‌کند؟ تهران مزرعه آنتن های BTS نیست · اطلاعیه حسینیان در خصوص تهدیدش نسبت به ظریف و صالحی · سامانه ارسال ایمیل

دیه جان‌باختگان فاجعه منا را چه کسی پرداخت می‌کند؟ | اخبار روز

atdesign.ir/دیه-جان‌باختگان-فاجعه-منا-را-چه-کسی-پر/
Translate this page
8 hours ago - نهادها و سازمان‌هایی در کشور و جهان می‌توانند دیه جان‌باختگان فاجعه منا را پرداخت کنند، البته این حداقل کاری است که در پی این واقعه می‌توان انجام داد.

چاپارک - دیه جان‌باختگان فاجعه منا را چه کسی پرداخت می‌کند؟

chaparak.ir/detail/News/5635709
Translate this page
آخرین اخبار پربیننده ترین اخبار. برخی مناطق آزاد درگذشته به محل درآمدهای ناسالم تبدیل شدند · اختلاف نظرات بر سر شروط برجام زیاد است/ برخی بیانیه بر علیه ...

دیه جان‌باختگان فاجعه منا را چه کسی پرداخت می‌کند؟ - بهترین ...

www.bestofday.ir/text-201510131603214878
Translate this page
9 hours ago - نهادها و سازمان‌هایی در کشور و جهان می‌توانند دیه جان‌باختگان فاجعه منا را پرداخت کنند، البته این حداقل کاری است که در پی این واقعه.

سایت خبری سینا نیوز

www.sinakhabar.ir/
Translate this page
دیه جان‌باختگان فاجعه منا را چه کسی پرداخت می‌کند؟ ... مراسم ختم ویادبود ۱۶نفر از جانباختگان فاجعه منا در شهرضا برگزارشد. سینا خبر – فرماندار شهرستان شهرضا ...

عربستان باید بابت فاجعه منا دیه قتل شبه عمد را پرداخت کند

www.mizanonline.ir/.../عربستان-باید-بابت-فاجعه-من...
Translate this page
2 days ago - ... برای جبران خسارت جان باختگان فاجعه منا باید دیه شبه عمد پرداخت کند. ... در روز روشن به یک کشور فقیر حمله می کند و این درحالی است که یمنی ها انسان ... اما برنامه ها یکی بوده و با نظم همراه است و هیچ کس نمی تواند این نظم را بر هم زند ...

دیه جان‌باختگان فاجعه منا را چه کسی پرداخت می‌کند؟

hadafha.ir/?p=119304
Translate this page
لينك قبلي · لينك بعدي. اخبار مرتبط. تهران مزرعه آنتن های BTS نیست · نگهداری معلمان ایرانی با دستبند و پابند در زندان امارات · مجوز تردد نمایندگان در خط ویژه صحت ...

اخبار غیر قابل انتشار و محرمانه: خبرداغ

daghnewz.com/
Translate this page
هند ۷۰۰ میلیون دلار دیگر از بدهی نفتی خود را به ایران پرداخت کرد .... اسد ۳ میلیون، سید حسن نصرالله ۲ میلیون · دیه جان‌باختگان فاجعه منا را چه کسی پرداخت می‌کند؟

فاجعه منا و اشک‌های زائران حرم امن الهی/ نفرین آل‌سعود تنها سخن ...

www.eghtesadi.org/.../فاجعه-منا-و-اشک-های-زائران-حرم-...
Translate this page
Sep 25, 2015 - فاجعه منا و اشک‌های زائران حرم امن الهی/ نفرین آل‌سعود تنها سخن بازماندگان حادثه! با برخی از حجاج .... دیه جان‌باختگان فاجعه منا را چه کسی پرداخت می‌کند؟

امدادرسانی درست آمار قربانیان منا را کاهش می‌داد/ بازگرداندن ...

mylastnews.ir/.../امدادرسانی-درست-آمار-قربانیان-منا-را-...
Translate this page
2 days ago - امدادرسانی درست آمار قربانیان منا را کاهش می‌داد/ بازگرداندن جان‌باختگان ایرانی حاصل همت .... دیه جان‌باختگان فاجعه منا را چه کسی پرداخت می‌کند؟

تا دو ماه آینده تحریم‌ها برداشته می‌شود/ طولانی شدن ... - خبر پو

khabarpu.com/n.php?u=تا-دو-ماه-آینده...
Translate this page

5 hours ago - تا دو ماه آینده تحریم‌ها برداشته می‌شود/ طولانی شدن مذاکرات هسته‌ای در اقتصاد ما تاثیر منفی .... دیه جان‌باختگان فاجعه منا را چه کسی پرداخت می‌کند؟

 

همکاری با سرمایه گذاران خارجی با اجرای برجام آغاز می‌شود

www.bir14.ir/.../همکاری-با-سرمایه-گذاران-خارجی-با-اجر...
Translate this page
5 hours ago - همکاری با سرمایه گذاران خارجی با اجرای برجام آغاز می‌شود. سخنگوی دولت گفت: .... دیه جان‌باختگان فاجعه منا را چه کسی پرداخت می‌کند؟ پیکر دو سردار ...

ایسنا - آیین بزرگداشت قربانیان فاجعه منا در دانشگاه تهران ...

www.isna.ir/.../آیین-بزرگداشت-قربانیان-فاجعه-منا-د...
Translate this page
6 days ago - مراسم بزرگداشت قربانیان فاجعه منا عصر روز چهارشنبه با حضور جمعی از مسئولین کشوری در دانشگاه. ... مسجد النبی را آراسته می‌کنند، کمترین زیرساخت را برای نجات مصدومین ... این حادثه واجب الهی حج را تعطیل کرد و نباید اجازه دهیم کسانی که بنای ... وی همچنین به عدم پرداخت دیه جانباختگان حادثه سقوط جرثقیل از سوی ...

تشکیل کمیسیون حقیقت‌یاب و پیگیری حادثه منا در قوه قضائیه

kayhan.ir/.../تشکیل-کمیسیون-حقیقت‌یاب-و-پیگی...
Translate this page
3 days ago - غریب آبادی تاکید کرد: باید سرنوشت حجاج مفقود شده در فاجعه منا مشخص ... در این فاجعه را نیاز به برگزاری دادگاه دانست و گفت: چنانچه پای کسی در اثر ... از بدن دچار مصدومیت شده و یا فوت کند دیه به چه شکل پرداخت می‌شود و یکی از احکام ... رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه ۱۴۰۰ نفر از زائران جان‌باخته از سوی ...

سرنوشت نامعلوم 116 زائر ایرانی - روزنامه وطن امروز

www.vatanemrooz.ir/Newspaper/MobileBlock?...
Translate this page
گروه اجتماعی: در شرایطی که 130پیکر دیگر از جان‌باختگان فاجعه منا شناسایی شده است ... به گفته وزیر بهداشت فوتی به کسی گفته می‌شود که جسدش در ایران یا با ... به خانواده‌های جان‌باختگان منا دیه پرداخت کنند، یادآور شد: جان‌باختگان منا در این حادثه ...

عربستان باید به بازماندگان حجاج جانباخته دیه شبه عمد ...

ostanha.tabnak.ir/.../عربستان-باید-به-بازماندگان-حجا...
Translate this page
2 days ago - عربستان باید به بازماندگان حجاج جانباخته دیه شبه عمد پرداخت کند ... در روز روشن به کشور مسلمان‌نشین یمن که از نظر اقتصادی فقیر هستند حمله می‌کند. ... حجاج ایرانی که در فاجعه منا دعوت حق را لبیک گفتند به ایران بازگردانده شود. .... کسی پاسخگوی اتمام پروژه مونوریل قم نیست/باز شدن مونوریل قم شاه کلید می خواهد!

مخفی کردن مستندات فاجعه منا قابل پیگیری است/نقض ... - فارس

farsnews.com/13940718001356
Translate this page
Fars News Agency
3 days ago - مشروح گزارش فارس از نشست راهکارهای حقوقی پیگیری فاجعه منا: ... از ابتدایی‌ترین حقوق وارثان متوفی گفت: دولت سعودی حتی اجازه دفن جانباختگان را به .... پیش‌بینی شده است که اگر کسی در بخشی از بدن دچار مصدومیت شده و یا فوت کند دیه به چه شکل پرداخت می‌شود و یکی از احکام فقهی ما نیز این است که اگر کسی ...

بیانیه نشست راهکارهای حقوقی پیگیری فاجعه منا - صراط نیوز ...

www.seratnews.ir/fa/mobile/262427
Translate this page
3 days ago - صراط: در نشستی با عنوان بررسی راهکارهای حقوقی پیگیری فاجعه منا که با ... سعودی حتی اجازه دفن جانباختگان را به کشورهای متبوعه نمی داد بنابراین باید .... وی تأکید کرد: در نظامات حقوقی پیش‌بینی شده است که اگر کسی در بخشی از بدن دچار مصدومیت شده و یا فوت کند دیه به چه شکل پرداخت می‌شود و یکی از احکام ...

تقاضای کمک خانواده کرمانشاهی برای پرداخت دیه - فرارو

fararu.com/.../تقاضای-کمک-خانواده-کرمانشاهی-برای-پ...
Translate this page
Sep 23, 2014 - تقاضای کمک خانواده کرمانشاهی برای پرداخت دیه. کد خبر: ۲۰۷۶۹۳ ... هر آدمی در زندگی عصبانی و گاهی دچار لغزش می‌شود اما لغزش همسرم برای او خیلی‌گران تمام شد. او خصلت‌های ... من هم آزاد می‌شود. می‌خواهم از همه کسانی که در این مدت به من و پسرم کمک مالی و معنوی کرده‌اند تشکر کنم. ... جدیدترین اسامی جانباختگان حادثه «منا». ۶.

نسخه قابل چاپ - ایکنا

www.iqna.ir/fa/print/3384169
Translate this page
3 days ago - ... حجاج در منا شهید گونه جان باختند؛ به جانباختگان واقعه منا گفتند که دیه پرداخت ... وی با اشاره به دفن کردن اجساد جانباختگان حادثه منا بیان کرد: انسان است که ... وی با اشاره به مقوله استطاعت در دبین مبین اسلام گفت: برای حج کسی که زنده ... مجازات می‌کنند؛ پرداخت خسارات به حجاج آسیب دیده از دیگر موارد ضروری است.

گروه حقیقت‌یاب از طرف جهان اسلام فاجعه منا را پیگیری کند/ با ...

www.atraknews.com/new.aspx?id=48252
Translate this page

Sep 28, 2015 - (تصاویر) در خانه یکی از جانباختگان فاجعه منا ... آیت‌الله یزدی در درس خارج فقه، با اشاره به فاجعه خونبار منا گفت: به تعبیر یکی از ... نداشته باشند، نقص و ضعف بزرگی برای کسانی است که مدیریت حج را بر عهده دارند. ... اگرچه دادستان کل کشور هم گفتند که این فاجعه را از طریق محاکم بین‌المللی دنبال می‌کنند و محاکم .

 

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نویسندگان
  آمار سایت
 • کل مطالب : 1215
 • کل نظرات : 17
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 14
 • آی پی امروز : 9
 • آی پی دیروز : 16
 • بازدید امروز : 30
 • باردید دیروز : 38
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 158
 • بازدید ماه : 1,097
 • بازدید سال : 1,097
 • بازدید کلی : 86,185
 • کدهای اختصاصی
  منبع
  با سلام منبع مطالب سایت به موزیک هستش که ازشون من رضایت رو کسب کردم